× Warning! FFindr's merger with Ultimate Central is (almost) completed and FFindr will close this summer (very likely by mid-July). To ensure your data has been loaded correctly, please check this site. Ultimate Central's privacy policy is here.
Frisbee tournaments in Poland

Frisbee tournaments in Poland / Ultimate Strength Camp 2014

Location: Zwardońska, Bielsko - Biała
Date: April 13, 2014
Disciplines: Ultimate Frisbee
Format: Training camp
Surface: Grass
Divisions: Open, Women, Mixed, Loose Mixed, Open Masters, Women Masters, Mixed Masters, Grand Masters, Elite Open, Elite Women, Elite Mixed, University/college Open, University/college Women, University/college Mixed, Under 23 Open, Under 20 Open, Under 17 Open, Under 14 Open, Under 23 Women, Under 20 Women, Under 17 Girls, Under 14 Girls
Level of play: All levels
Contact: Send a message to Maciej

Ultimate Strength Camp 2014.

Obecnie ultimate frisbee staje się, coraz bardziej, sportem profesionalnym! Najlepsze drużyny, nalepsi zawodnicy spędzają wiele godzin na boiskach, szlifując umiejętności rzutowe i taktyczne, jednocześnie poświecają poświecają coraz wiecej czasu na trening siłowy. Stawiają sobie jasny cel: być silniejszym, szybszym, zwrotniejszym!
Jak trenować aby osiągnać najlepsze rezultaty? Jak trenować, aby nie zrobić sobie krzywdy?
Odpowiedzią na te pytania może być trening w Ultimate Strength Camp.
Nasi trenerzy podzielą uczestników na dwie grupy (stacje). Na pierwszej stacji odbywać się będą treningi stricte ultimatowe, na drugiej stacji będziemy rozwijać umiejętności siłowe za pomocą Kettlebells. 
Trenerem pierwszej stacji będzie  Maciej Kołodziejczyk, jest zawodnikiem Ultimate od 2008r. Jest dwukrotnym mistrzem Polski (z drużyną Furious Goats). Uczestniczył w 3 miedzynarodowych kursach, prowadzonych przez najlepszych trenerów i zawodników z USA (w Loughborough, w Moskwie i w  Krakowie). W ostatnich 3 latach Maciej był kapitanem drużyny Uprising, z którą jako  wywalczyłył awans na presiżowy turniej EUCF, w dywizji "open elite" (po raz pierwszy w historii polskiego Ultimate). Dzięki ogromnemu doświadczeniu, zdobytemu przez wiele lat gry, nasz trener gwarantuje wiedzę i umiejętności na najwyższym poziomie.

Drugim trenerem będzie Sebastian Gąsior. Oto jego "wizytówka":

"Moja przygoda ze sportem zaczęła się… na podwórku! Z resztą jak u wielu dzieciaków z mojego i wcześniejszych pokoleń, gdzie komputery i telewizor nie stanowiły centrum otaczającego nas świata. Gdy jednak nie wystarczało to, bym pozbył się nadmiaru energii, pchnięto mnie do sekcji karate. Był to przełom. Sumienność i skrupulatność trenera pokazały mi, jak wielka głębia tkwi w każdym, nawet najprostszym ruchu ludzkiego ciała. Wpojono mi wtedy, że należy dążyć do perfekcji nawet w z pozoru prostych technikach. Ta fascynacja stała się dla mnie nawykiem – później, uprawiając inne sporty ciągle szukałem perfekcji w ruchu, o którą wcale nie tak łatwo.

Sporty siłowe nigdy mnie specjalnie nie pociągały. Siłownia służyła mi tylko jako dodatek, gdzie moje cele i tak różniły się od 99% ćwiczących. Interesowała mnie tylko siła maksymalna i jak największe ciężary. Brakowało mi jednak wtedy wiedzy i rozsądnego trenera, który pokierowałby moim treningiem.

Przełom nadszedł nieoczekiwanie. Nadmiar pracy biurowej w połączeniu z niemałym stresem sprawiły, że w stosunkowo młodym wieku odezwały mi się kłopoty z kręgosłupem. Ból, niekompetentni lekarze i brak rozsądnych terapeutów w zasięgu sprawił, że zacząłem sam szukać rozwiązania skoro leki, zabiegi fizykalne i odpoczynek od treningów nie pomagały. Kolega (teraz instruktor) podsunął mi kettlebells. Gdy tylko przeczytałem gdzieś w sieci obietnicę, że odważniki wzmacniają plecy i wręcz „leczą” podobne – do mojego – schorzenia, natychmiast wykupiłem wszystkie książki dostępne na polskim rynku, kupiłem swoje pierwsze dwie „pudówki” i przekopałem pół internetu w poszukiwaniu wiedzy.

W tamtym czasie w Polsce był JEDEN instruktor RKC (dzisiaj StrongFirst), który mógł być dla mnie autorytetem: Dariusz Waluś z CKB. Zielona Góra jednak jest kawałek, więc nadal uczyłem się sam. Wkrótce jednak pojawiło się info o pierwszym w Polsce kursie HKC organizowanym w ZG. Szkolenie prowadził Peter Lakatos. Wcześniej jednak musiałem wywalczyć możliwość uczestnictwa na szkoleniu wewnętrzym pod okiem Darka.

Od tamtego czasu uczestniczyłem jeszcze raz w szkoleniu HKC (już bardziej w charakterze asystenta i „refreshu”), a także w sporej ilości warsztatów i spotkań kadry w Centrum Kettlebell w Zielonej Górze. W maju 2013 przystąpiłem do najważniejszego i najtrudniejszego szkolenia w mojej praktyce – StrongFrist Girya Level 1 (są dwa stopnie), które udało mi się zdać otrzymując z wyróżnieniem z ust prowadzącego (znowu szef StrongFirst na Europę, czyli Peter Lakatos)

Siła to umiejętność. Ale siła to także doświadczenie. To setki godzin spędzonych na treningach swoich, a także trenując innych. I to jest wielkie bogactwo, którym postaram się podzielić.

Chciałbym również promować Wasze sukcesy, by stały się motywacją dla innych. Garść współzawodnictwa doprawionego zawziętością, pozytywną agresją ale i szacunkiem powinien stworzyć bardzo pikantną pożywkę dla każdego adepta żelastwa! :)"

Koszt uczestnictwa wynosić będzie 39 zł od osoby.
Rejestracja przez mail.

None.
None.
None.
This page is owned by Maciej · Updated on March 2, 2014

Be the first to comment

* Required information.